Dr. Ömer Selim ALAN
ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI
Biyografi Mesajı Fotoğraflar
Başkanın Sosyal Medya Hesapları

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Alanlardaydık

16 Temmuz 2020

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Alanlardaydık

 

15 Temmuz 2016'da yaşanan hain darbe girişiminin 4.yıldönümünde vatandaşlarımız ve şehir protokolümüz saat 20:00'da Madenci Anıtı önünde buluşarak demokrasi nöbeti tuttular.

Programa Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanımız Dr.Ömer Selim Alan, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız ve İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı katıldılar.

Belediye Başkanımız Dr.Ömer Selim ALAN, açılış konuşmasını yaptığı programda şunları söyledi:

'Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı teşebbüs edilen hain darbe girişiminin üzerinden tam 4 yıl geçtiğini, Türk Milleti’nin vatanına ve bayrağına sahip çıkarak Aziz Milletimizin, tüm dünyaya örnek bir şekilde, darbe girişiminin karşısında durduğunu ve vatanını canı pahasına korumuştur.

O gece ülkesi için, vatanı için hainlere karşı zafer kazanmamızı sağlayan tüm vatandaşlarımız dünyaya örnek olacak nitelikte büyük bir destan yazmıştır. Bu millet demokrasiyi 15 Temmuz’da bütün dünyaya göstermiştir. Milletimiz, üzerine açılan ateşlere, bombalara, tanklara rağmen asla geri adım atmamış, hainlerin karşısında güçlü bir iradeyle dimdik durmuştur. Bundan 4 yıl önce, 15 Temmuz 2016 gecesi devletimize ve milletimize karşı başlatılan hain darbe girişimi, vatandaşımızın destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir.'

Program belediye personellerimiz tarafından tutulan 01:30-02:00 demokrasi nöbeti sonrası çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.