ZONGULDAK BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ZABITA HAFTASINI KUTLADI

722
ZONGULDAK BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ZABITA HAFTASINI KUTLADI

 

Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Zabıta Teşkilatı’nın 189.’uncu yıldönümü törenlerle kutlandı. Valilik binası önünde sabah başlayan törene; Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Şanal, Belediye İş-Sendikası Başkanı Tahsin Atayan ve Zabıta personeli katıldı. Tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Program,  çelenk konulmasının ardından Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Şanal’ın konuşması ile devam etti. Şanal,  Zabıta teşkilatının görevini yaparken sıkıntılar çekmesine rağmen, görevlerini en iyi şekilde sürdürdüklerini belirterek, yönetmelik kanun ve tüzüklere uyarak vatandaşın refahını sağlamak adına denetimlerini sürdürdüklerini ve Zabıta teşkilatına güvendiklerini belirterek, Zabıta haftasını kutlayıp görevlerinde başarılar diledi.

Konuşmanın ardından, Zabıta ekipleri vatandaşlara Gazipaşa Caddesi’nde karanfil dağıttı. Ayrıca, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in de katılımı ile Belediye binasında Zabıta personeli pasta keserek, Zabıta Haftasını kutladı.

Pasta kesimin ardından Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, yapmış olduğu konuşmasında Zabıta Haftasını kutlayarak; “1826 yılından itibaren vatandaşların huzurunu sağlayan, verilen görevlerini fedakârca yerine getiren zabıta teşkilatı, yerel yönetimlerin en köklü teşkilatıdır. Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Zabıta Teşkilatı, birçok olumsuzluğa, yeri geldiğinde karşılaştığı imkânsızlıklara rağmen görev alanlarında vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Bu teşkilat, iki asra yaklaşan ömrüyle halkımızın sağlığı ve huzurunun korunması anlamında büyük bir görev ve sorumluluk üstlenmiştir. Zabıta teşkilatı, halk için çalışan başta sağlık olmak üzere huzurun güvencesi olan bir kuruluştur. Mesai gözetmeksizin gece gündüz demeden özveriyle çalışan tüm arkadaşlarımızın Zabıta Haftası’nı kutluyor,  tüm zabıta mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

ZONGULDAK BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ZABITA HAFTASINI KUTLADI ZONGULDAK BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ZABITA HAFTASINI KUTLADI ZONGULDAK BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ZABITA HAFTASINI KUTLADI ZONGULDAK BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ZABITA HAFTASINI KUTLADI

Simple Text