ZONGULDAK BELEDİYE MECLİSİ YEREL SEÇİMLER SONRASI İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

362

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimler sonrasında Zonguldak Belediye Meclisi bugün saat 10:00’da Belediyemiz Meclis toplantı salonunda yeni seçilen Meclis Üyeleri ile birlikte ilk toplantısını gerçekleştirdi. Açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Muharrem Akdemir; Zonguldak halkı için çalışmalarını en iyi şekilde yerine getireceklerini ve yeni meclis üyeleri ile de birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını belirtti. Meclisin, ilk başta en genç iki üyesinin kâtiplik yaptığı toplantı, yoklama ile başladı. Gündemin ikinci maddesi olan ve Başkanlığın, Meclis 1.’inci ve 2’inci Başkan Vekili seçimi oylaması yapılarak, seçim sonucu; Cumhuriyet Halk Partisi’den Turhan Demirtaş ve Özberk Papila seçilmiş oldu. Gündemin 3’üncü maddesi olan Başkanlığın; Meclis Kâtipleri seçimi yapılarak, oylama sonucu Cumhuriyet Halk Partisi’nden Lale Karapınar ve Eyüp Altan Sezgin seçilmiş oldu. Gündemin 4’ncü maddesi olan Başkanlığın Belediye Encümen Üyeleri seçimi oylaması yapıldı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden Selçuk Hasdemir, Cavit Zülfikar ve Gökhan Demir seçilmiş oldu.

Başkanlığın, Meclis İhtisas Komisyonlarına üye seçimi yapıldı ve oylama sonucu; Plan ve Bütçe Komisyonuna Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tahsin Erdem, Mehmet İzzet Türkçelik ve Cevat Bulut, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ise; Hasan Bircan ve Mustafa Çağlayan seçildi. İmar Komisyonuna; Cumhuriyet Halk Partisi’nden Turhan Demirtaş, Sertan Bacak ve Zeki Çolak seçildi. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ise Abdullah Karagüzel ve Ali Danacı seçilmiş oldu. Türlü İşler Komisyonuna; CHP’den Özberk Papila, Süleyman Özdoğan, Emine Uzun ve AKP’den ise; Havva Yılmaz ve Hasan Çağlar Gürol seçildi. Trafik Komisyonuna ise; CHP’den Şenol Şanal, Eyüp Altan Sezgin ve Atınç Kayınova ve AKP’den ise; Sertan Açıkgöz ile Ümit Bozkurt seçildi. Gündemin 6’ıncı maddesi olan Metropoliten Birlik Meclisi’ne üye seçimi yapıldı ve oylama sonucu CHP’den Atınç Kayınova, Zeki Çolak ve Şenol Şanal ve yedek üye olarak da, CHP’den Süleyman Özdoğan, Lale Karpınar ve Gökhan Demir seçilmiş oldu. Gündemin 7’inci maddesi olan Zonguldak Valiliği İl Özel İdare ve Belediyeler Çevre Altyapı Temel Hizmetler Birliği Meclisi’ne üye seçimi yapıldı ve oylama sonucu CHP’den Lale Karapınar ve yedek üye olarak da Cavit Zülfikar seçildi. Gündemin 8’inci maddesi olan Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Meclisi’ne üye seçimi yapıldı ve oylama sonucu CHP’den Eyüp Altan Sezgin ile Gökhan Demir seçildi.

Gündemin 9’uncu maddesi olan Belediyemizin 2013 yılı Faaliyet Raporun görülmesine geçilerek, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, tarafından sunum şeklinde meclis üyelerine yapılan çalışmalar anlatıldı. Gerekli müzakerelerin ardından yapılan oylama ile 2013 yılı Faaliyet Raporunun yeterli görülmesine oyçokluğu ile karar verildi. Ardından Denetim Komisyonu Raporu okunarak, meclis üyeleri bilgilendirildi. Gündemin sonuncu maddesi olan Başkanlığın, Belediye Başkanına yetki verilmesi hakkındaki yazısı okunarak, konu oyçokluğu ile kabul edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, tüm meclis üyelerine görevinde başarılar dileyerek, Zonguldak halkı için güzel çalışmalara hep birlikte imza atacaklarını ifade etti. Bir sonraki meclis toplantısı 2 Mayıs 2014 Cuma günü saat 14:00’de yapılması üzerine kararlaştırıldı.

DSC_0028 DSC_0035 DSC_0039 DSC_0055

Simple Text