ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR REGAİP KANDİLİ NEDENİYLE VATANDAŞLARA KANDİL SİMİDİ DAĞITTI

1495

Zonguldak Belediyesi’nin geleneksel hale getirmiş olduğu kandil simidi dağıtımı bu yılda gerçekleştirildi. Regaip Kandili nedeniyle, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Belediye Kültür Müdürlüğü (BKM) önünde vatandaşlara yaklaşık 3 bin adet kandil simidi dağıttı. Kandil simidi dağıtımına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, CHP İl Başkanı Umut Başoğlu, İlçe Başkanı Fikret Zaman ve partililer eşlik etti.

Üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’nin Tüm İslam Alemi’ne hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir; “Kandiller, dünyaevi meşguliyetlerden sıyrılıp insanların yaratılış gayesini düşünmesi için son derece değerli fırsatlardır. Rahmeti, bereketi ve fazileti içerisinde barından üç ayların müjdecisi, Mübarek Regaip Kandiline erişmenin huzurunu ve mutluluğunu  hep birlikte yaşamaktayız. Üç aylar ve Kandil Geceleri, rahmet ve merhamet kapılarının sonsuza kadar açıldığı, duaların kabul olduğu müstesna gün ve gecelerimizdir.  Bu duygu ve düşüncelerle  tüm Zonguldak halkının Regaip Kandilini en içten duygularımla tebrik ediyor, mübarek üç ayların ve Regaip Kandilinin   tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.” şeklinde konuştu.

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ve CHP İl Başkanı Umut Başoğlu ise, Tüm İslam Alemi’nin Regaip Kandillerinin mübarek olmasını dileyerek, Zonguldak Belediyesi’nin geleneksel hale getirmiş olduğu kandil simidi dağıtımının vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandığını ifade ettiler. Konuşmaların ardından, vatandaşlara kandil simidi dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Simple Text