ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI DR.ÖMER SELİM ALAN VEFA ÖRNEĞİ GÖSTERDİ

351

ALAN: “ADAYLIĞIM AÇIKLANDIĞI ZAMAN ŞEHİTLİKLERİMİZİ ZİYARET ETMİŞTİM, GÖREVE GELİR GELMEZ AZİZ RUHLARINA DUA EDEREK GÖREVE BAŞLAMAK İSTEDİM”

 

Zonguldak Belediye Başkanı Dr.Ömer Selim Alan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarına; ilk olarak Şehitlikleri ziyaret edip dua ederek başlamıştı. Zonguldak halkının teveccühü ile Belediye Başkanı seçilen Dr.Ömer Selim Alan, ilk belediye meclis toplantısı öncesi meclis üyeleriyle birlikte, Maden Şehitliği ve Asri Mezarlığında yer alan Şehitlikte dua ederek çalışmalarınastart verdi.

Zonguldak’ın Cumhuriyet’in ilk vilayeti olduğuna vurgu yapan Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Zonguldak, Türkiye’nin ilk vilayeti olma özelliği taşıyor. Şehrimiz, Türkiye Cumhuriyet’inin kurulduğu günden bu yana, emeğin başkenti olmasının yanında, aynı zamanda şehitler kentidir. Zonguldak’ta yaşayan binlerce insan, ülkemizin kalkınması ve ilerleyebilmesi için yıllarca çalışmış ve bu uğurda 5 binin üzerinde şehit vermiş bir kenttir. Yine, ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna birçok asker ve polisimizi şehit vermiş vefalı bir kenttir. Biz, adaylığımız ilk açıklandığında seçim çalışmalarımıza şehitliklerimizi ziyaret ederek başlamıştık. Bugünde şehitliklerimizi ziyaret edip, onların aziz ruhlarına dua etmek istedik. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz şehitlerimizi ile ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

Dr.Ömer Selim ALAN

                                                                                 Zonguldak Belediye Başkanı

Simple Text