VOLEYBOLCU SPORCULAR BAŞKAN AKDEMİR’E BAŞARILARINI PAYLAŞTILAR

161

VOLEYBOLCU SPORCULAR BAŞKAN AKDEMİR’E BAŞARILARINI PAYLAŞTILAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün koordinesinde 2013 yılında hayata geçirilen ve Milli takımların altyapılarına oyuncu yetiştirilmesinde Türkiye’nin en önemli spor organizasyonlarından biri olarak gösterilen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) projesi kapsamında oluşturulan Zonguldak voleybol karması başarıya doymuyor.

Kastamonu’da grup eleme müsabakalarının ardından Tokat’ta katıldığı çeyrek final müsabakaları da yenilgisiz tamamlayarak yarı final bileti olan filenin küçük sultanları, 17-19 Mart tarihleri arasında Erzincan’da yapılacak yarı final müsabakalarına hazırlanıyor. Milli antrenör Cahit Özçelik’in baş antrenörlüğünde Mustafa Akkaya ve Engin Kabak’tan oluşan teknik ekip kadrosunun tespitleri neticesinde Zonguldak ve Çaycuma’da faal olarak voleybol oynayan 12-13 yaş grubu öğrencilerden oluşturulan Zonguldak Karması, yarı final müsabakalarını da birincilikle geçip finale yükselmeyi hedefliyor. Anadolu Yıldızlar Ligi şampiyonluğunu getireceğiz Zonguldak’ın gelecekteki sultanları, voleyboldaki başarılarını Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’le paylaştılar. Özçelik, Akkaya ve Kabak’ın öncülüğünde Başkan Akdemir’i makamında ziyaret eden küçük voleybolcular, önce çiçek takdiminde bulunup, ardından da şampiyonluğu Zonguldak’a getirmenin sözünde bulundular. Baş antrenör Cahit Özçelik, Kastamonu ve Tokat olmak üzere iki farklı grubu yenilgisiz geçtiklerini, şimdi de yarı final müsabakalarına hazırlandıklarını belirtti. Yarı finallerin Erzincan’da yapılacağını anımsatan Milli antrenör, “Namağlup iki grubu bitirdik. Şimdi yarı finale gideceğiz. Muhtemelen Erzincan’dan da birinci olarak ayrılacağız. Zonguldak’ta spora yaptığınız destekler göz ardı edilemez. Bu desteklerinizin karşılığını şampiyonlukla vermek istiyoruz. Şampiyonluğu Zonguldak’a getireceğimizden hiç kuşkunuz olmasın” dedi.

VOLEYBOLCU SPORCULAR BAŞKAN AKDEMİR’E BAŞARILARINI PAYLAŞTILAR  VOLEYBOLCU SPORCULAR BAŞKAN AKDEMİR’E BAŞARILARINI PAYLAŞTILAR VOLEYBOLCU SPORCULAR BAŞKAN AKDEMİR’E BAŞARILARINI PAYLAŞTILAR

Simple Text