‘’KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE YEREL VE ULUSAL STK’LARIN KAPASİTESİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ’’

413
‘’KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE YEREL VE ULUSAL STK’LARIN KAPASİTESİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ’’

CİNSİYETE DAYALI ŞİDDETLE MÜCADELEDE UZMANLIK KÖPRÜLERİ

Türkiye ve Fransa –İtalyan-Sloven STK ve belediyelerinin katılımı,Zonguldak Belediyesinin proje ortağı olarak katıldığı; KKŞ(Kadına Karşı Şiddet) ile mücadele eden yerel ve ulusal Türk sivil toplum örgütleri için kapasite geliştirmeyi desteklemeyi, sivil toplum örgütleri arasında işbirliği ve ağ oluşturulmasını ve kadınlara hizmet vermekte olan yerel makamlarla ortaklıkları desteklemeyi amaçlamaktadır.

AMACLARIMIZ

1) Sürdürülebilir ve işleyen yerel, bölgesel, ulusal ağların tesisi ve KKŞ ve cinsiyet sorunları alanında çalışan uluslararası sivil toplum örgütleri ağlarına katılım.

2) Önleyici tedbirler ve yanlarında bulunan çocuklarıyla birlikte mağdurlara yardım konusuna özel olarak odaklanmak kaydıyla, iyi uygulamalar ve çalışma deneyimlerinin belirlenmesi.

3) Eğitim materyallerinin geliştirilmesine/uyarlanmasına destek ve KKŞ ve cinsiyete dayalı şiddetten etkilenen farklı hedef kitleler için eğitimlerin verilmesi.

4) KKŞ ve cinsiyete dayalı şiddet konusunda bilinçlendirme faaliyetlerinin geliştirilmesi ve uygulanması.

5) Farkındalık kampanyaları ve malzemelerinin organize edilmesi.

 

18.09.2015. Faaliyetimiz olan Kapanış toplantımız Nevşehir’de gerçekleşmiştir.

  • Faaliyet 8: Nevşehir’de kapanış konferansı.Bu nihai faaliyetin temel amacı,dağıtımı yapılmadan önce proje sonuçlarını, izlediği yolu kılavuzunu tanıtmak olacaktır.
  • Faaliyet 9: Kılavuzun Strazburg’ta AB konseyine sunumu yapılacak ve ALDA bu önemli olayda Türk ortaklarla projenin sonuçlarını AB kurumlarına tanıtma konusunda ve yapılacak olan sunum ile tanıtmak ve dağıtmak olacaktır.

 

 

 

Simple Text