CHP Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran’dan Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e ziyaret

1014

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski milletvekili ve CHP Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i makamında ziyaret etti.  Araştırmacı-Gazeteci Uğur Mumcu adına düzenlenen panele katılmak üzere, şehrimize gelen CHP Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i makamında ziyaret ederek, emeğin ve emekçinin başkenti Zonguldak’ta olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Hem ülke, hem de dünya tarihinde emeğin değerini ortaya çıkartan çok önemli bir şehirde olduğunu ifade eden Oran, 1993 yılında suikaste kurban giden araştırmacı-gazeteci Uğur Mumcu adına düzenlenen panele katılmak için gelmiş olduğu Zonguldak’ta, Uğur Mumcu’yu hiçbir zaman unutmayacaklarını belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise; “Şehrimizde sizleri görmekten dolayı çok mutluyum. Çalışmalarınızı takip ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin çimentosudur.  O çimentonun içinde bizlerde bir nebze olarak yer alıyorsak ne mutlu bize. Zonguldak çok önemli bir şehirdir. Zonguldak maden şehridir ve emeğin başkentidir. Ülke gündemi olarak da zor zamanlardan geçiyoruz. Türk ordumuz Afrin’de, operasyonlarına devam ediyor. Bu bağlamda, hiçbir askerimizin burnu bile kanamadan ordan dönmelerini temenni ediyoruz. Üç şehidimiz oldu, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugünün ayrıca önemi ise, 1993 yılında arabasına konulan bomba ile katledilen ülkemiz için çok değerli, araştırmacı, gazeteci Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü. Kendisini rahmet ile anıyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir günün anısına CHP Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran’a Devrek bastonu armağan etti.

Simple Text