BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR ARMUTÇUK MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDI

156

baskan

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 7 Mart 1983 yılında Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nde, TTK’ya ait maden ocağında meydana gelen gruzi patlamasında yaşamını yitiren maden işçilerimiz için anma mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi: “7 Mart 1983 yılında, bundan tam 34 yıl önce, 103 maden işçimizin hayatını kaybetmesine neden olan acı olay hala belleklerimizde.. Madencilerimiz, ülke ekonomisine can vermek için var güçleri ile alın teri döküyorlar. Dünyanın en zor işlerinden biri olan madencilikte, bundan sonraki süreçlerde de bu kazalarının yaşanmaması adına gerekli tedbirlerin ve önlemlerin alınması ayrıca gerekli denetimlerin de öncelikli olarak yapılması gerekmektedir. Yerin yüzlerce metre altında, kentin ekonomisi ve kalkınması için kazma sallayan madenilerimize her zaman minnettarız.

7 Mart 1983 yılında, bu acı olayın bir daha yaşanmamasını temenni ederek, hayatını kaybeden tüm madencilerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diler, şuanda çalışan tüm maden işçilerimize ise kazasız, belasız ve her türlü güvenlik tedbirlerinin alındığı bir çalışma yaşamı temenni ederim.”

 

 

 

 

                                                                               Muharrem AKDEMİR

                                                                           Zonguldak Belediye Başkanı

Simple Text