BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI

521

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayarak, yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Muharrem Akdemir,  24 Temmuz Basın Bayramı’nın önemine değinerek, “Basının, doğru, güvenilir, tarafsız ve nitelikli haber yaparak bunu topluma objektif bir şekilde yansıtmak gibi önemli görevleri vardır. 1908 yılında basında sansürün kaldırılması için verilen mücadelenin yeri ve önemi büyüktür. Tarihte de yer alan bu önem ve sorumluluk, içinden geçmekte olduğumuz süreçte ise basının toplumdaki yerini daha önemli hale getirmiştir.” dedi.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yapmış olduğu açıklamada şu görüşlerine yer verdi: “Toplumsal değerlerimize saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi temel görev sayarak halkımızın doğru bir şekilde haber alma ihtiyacını sağlayan basın kuruluşları ve emekçileri, aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de büyük katkı sağlamaktadır. Çağdaş demokrasilerin olmazsa olmazı “iletişim özgürlüğü” şeffaf yönetim anlayışının da temel yapı taşlarındandır. Basın, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır. Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın; demokrasinin en etkili ölçülerinden biridir.

Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının yıldönümünü kutlar, bilginin elde edilmesi, topluma ulaştırılması, yazılı, görsel ve işitsel kamuoyunu bilgilendirme görevini başarıyla yerine getiren basın mensuplarımızın basın bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

 

 

Muharrem AKDEMİR

Zonguldak Belediye Başkanı

Simple Text