Belediye Başkanı Muharrem Akdemir 23 Nisan Ulusal Egemenlık ve Çocuk Bayramını kutladı

362

BAŞKAN AKDEMİR: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutlarım”

 

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.  Başkan Akdemir, 23 Nisan’ın dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı günün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için mutluluğun, huzurun ve başarının yeni başlangıcı olmasını temenni ediyorum. 23 Nisan 1920’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığın kayıtsız şartsız Türk Milletinin olduğunu göstermiştir.

Milletimizin istiklal mücadelesindeki büyük azim ve kararlılığı, bugün de muasır medeniyetler seviyesinin ötesine ulaşma yolunda verdiğimiz mücadelenin en güçlü ilham kaynağıdır. 23 Nisan’ı çocuklarımızın bayramı olarak kutluyoruz. Çünkü; milletin geleceğinin çocuklarda olduğunu biliyoruz. 23 Nisan’ın çocuklara armağan edilmiş olması, bir toplumun temelini ve geleceğini oluşturan çocuklara, ne derece önem verildiğini göstermesi açısından da oldukça anlamlıdır. 23 Nisan tarihin ülkemiz topraklarına yeniden ışık saçtığı, çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmeye başladığı bir gündür. Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı canı gönülden kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım”

 

 

 

 

 

Muharrem AKDEMİR

Zonguldak Belediye Başkanı

Simple Text