BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

379

BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR ZABITA HAFTASI’NI KUTLADI

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayarak, yazılı bir açıklama yaptı. Muhtarların, yerel yönetimler ile vatandaşlar arasında köprü vazifesi gördüklerini dile getiren Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:

“Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil etmektedir. Toplumumuzda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel ayaklarından biri olan muhtarlık idaresi, yüzyılları aşkın bir süredir görev yapan büyük bir teşkilattır. Belediyeler ve halkın arasında önemli bir köprü görevi gören muhtarlarımız, aynı zaman da halkımızın da sesi olmaktadır.

Vatandaşlarımız ile bire bir en yakın görüşme ve sorunlarını tespit etme imkânlarına sahip olan muhtarlarımız, bu sorunları ve talepleri yerel yönetimler olarak bizlere ulaştırma görevi de görmektedirler. Muhtarlık, fedakârlık ve sevgi gerektiren bir görevdir. Muhtarlarımız ise, bu zorlu ve büyük özveri gösterilmesi gereken bu görevi de en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, şehrimizin 19 mahallesinde vatandaşlarımızın sorunlarını bize ileten, vatandaşlarımız ile aramızda köprü vazifesi gören, mahallelerimizin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapmaya çalışan muhtarlımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

 

                                                                                    Muharrem AKDEMİR

                                                                              Zonguldak Belediye Başkanı

Simple Text