BELEDİYE BAŞKANI DR. ÖMER SELİM ALAN ENGELLİLER DERNEĞİ’NE İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ

451
BELEDİYE BAŞKANI DR. ÖMER SELİM ALAN ENGELLİLER DERNEĞİ’NE İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, iftar programlarına devam ediyor. Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Şehit Aileleri, Gaziler Derneği ve Huzurevi sakinlerinden sonra, Engelliler Derneği’ne iftar yemeği düzenledi. Belediye Yemekhanesi’nde düzenlenen iftar yemeğine; Engelliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin ve dernek üyeleri katıldı. Başkan Alan, iftar yemeği öncesi engelliler ve ailelerin bulunduğu masaları gezerek, engelli vatandaşlarımız ile tek tek ilgilendi ve sohbet etti.

Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Engelliler Derneği üyeleri ile iftar yemeğinde bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek; “Değerli konuklarımız, mübarek Ramazan ayında, davetimizi kırmayıp iftar yemeğimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Rabbim inşallah, uzun yıllar hep birlikte iftar sofralarında tekrar buluşmayı nasip eyler. Bu haftanın ayrıca önemi var. 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası vesilesiyle ilk gün sizlerle iftar yemeğinde buluşmak istedim. Engel demiyorum. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız. Engelleri kaldırmak da bizim elimizdedir. Belediye Başkanı olarak, bir hekim olarak, her zaman yanınızda olduğumu söylemek istiyorum. Bu evladınız, bu kardeşiniz 7/24 emrinizdedir. İnşallah, engelleri hep beraber aşacağız, beraber çözeceğiz. Sizlerin, sorunlarına sahip çıkmak, yaşamlarınızı kolaylaştırıcı önlemler almak insanlık görevimiz olduğu gibi toplumsal sorumluluklarımız arasında da yer almaktadır. Allah hepinizden razı olsun.” şeklinde konuştu.

Engelliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin ise; ‘Değerli Başkanımıza bizlere, sunmuş olduğu iftar programından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız ile, ilerleyen günlerde Zonguldak’ta, engellilerin yıllardır çözemediği ve üstesinden gelemediği sorunları çözmek için beraber mücadele edeceğiz. Biz, camia olarak Başkanımızdan çok umutluyuz. Bu umutlarımızın da, yerine getirileceğinden hiç şüphemiz yoktur. Sayın Belediye Başkanıma, meclis üyelerimize bu güzel ortamı oluşturduklarındandolayı çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Simple Text