BELEDİYE BAŞKANI AKDEMİR 3 MART 1992 YILINDA HAYATINI KAYBEDEN MADEN İŞÇİLERİNİ ANDI

337
MUHARREM AKDERMİR

 

MUHARREM AKDERMİR  Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 3 Mart 1992 yılında Türkiye Taşkömürü Kurumu Kozlu Taşkömürü İşletme Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında meydana gelen grizu faciasında hayatını kaybeden maden işçilerimiz için anma mesajı yayımladı. Kozlu grizu faciasının üzerinden tam 23 yıl geçtiğini, yaşanan acıların ise hafızalardan silinmediğini ve bu büyük acının yüreklerde aynı şekilde yaşandığını ifade eden Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, mesajında şu görüşlerine yer verdi:

“Kozlu’da, Dünya madencilik kazalarının en büyüklerinden biri olan ve 263 maden işçimizin hayatını kaybetmesine, birçok işçimizin de yaralanmasına neden olay bu acı olayın üzerinden tam 23 yıl geçti. Acılarımız, hala taze ve belleklerimizden hiçbir zamanda silinmeyecek. Dünyanın en zor işlerinden biri olan madencilikte, bundan sonraki süreçlerde de bu kazalarının yaşanmaması adına gerekli tedbirlerin ve önlemlerin alınması ayrıca gerekli denetimlerin de ivedilikle yapılması gerekmektedir.

        3 Mart 1992 yılında yaşanan bu acı olayın bir daha yaşanmamasını temenni ederek, hayatını kaybeden tüm madencilerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diler, şuanda çalışan tüm maden işçilerimize ise kazasız, belasız ve her türlü güvenlik tedbirlerinin alındığı bir çalışma yaşamı temenni ederim”

 

                                                                         Muharrem AKDEMİR

                                                                           Zonguldak Belediye Başkanı

Simple Text