BAŞKAN AKDEMİR: “HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYI OLDUĞUNU UNUTMAMALIDIR”

474

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, yerel yönetimler olarak engelli vatandaşlarımıza destek olmaya devam ettiklerini, her insanın bir engelli adayı olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi: “Engellilerimizin, engelsiz yaşayabilmeleri için toplumun bilinçlenmesi ve toplum hayatına katılmalarını sağlayarak, politikalar üretilmesi gerekmektedir. Sosyal hayatta engellilerin de yaşadığını, onların da yolları kullandığını, apartman dairelerinde yaşadığını, Devlet dairelerinde çalıştığını, alışveriş yaptıklarını unutmamalıyız. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı insanlık görevi olarak görmeliyiz. Çünkü bugün tamamen sağlıklı olabiliriz ancak daha sonra engelli olmayacağımızın hiçbir garantisi yoktur. Bu sebeple engellilerin yaşamını kolaylaştıran, onlara topluma daha çok katılma imkânı sağlayan çalışmalara önem vermeliyiz. Engellilerimiz ile hayat arasındaki engelleri elimizden geldiğince ortadan kaldırmak için çalışmaya devam edeceğiz.
Bizler de yerel yönetimler olarak engelli vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyoruz. Onları insanca yaşatacak ortamları hazırlamak, üretici olarak topluma kazandırmak, toplumların yani bizlerin en önemli sorumluluklarındandır. Çalışmalarımızı da bu doğrultu da sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, tüm engelli arkadaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim.”

 

 

                                                                                        Muharrem AKDEMİR

                                                                                             Belediye Başkanı

Simple Text