BAŞKAN AKDEMİR 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’NI KUTLADI

695

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. ‘1 Mayıs Dünya Emekçi ve Dayanışma Günü’nü’ kutlayan Belediye Başkanı Muharrem Akdemir; 1 Mayıs’ın birlik, beraberlik ve dayanışma günü olduğunu belirterek; “Özgürlük, demokrasi için, savaşsız bir dünyada sömürüsüz, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için 1 Mayıs İşçi bayramı büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Emekçilerin, demokratik hak ve özgürlükleri için canları pahasına verdikleri mücadelenin simgesi olan 1 Mayıs’ın öneminden bahseden Akdemir; “ Beraberlik ve dayanışma ruhunun pekiştirildiği, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan ve hak arayışının simgesi olan 1 Mayıs’ın önemi çok büyük. Çalışanların hak ve taleplerini dile getirdikleri bugün, emeğin değerini ortaya çıkarması yönüyle de toplum hayatında yer edinmiştir. Dünyada pek çok ülkede yüzyılı aşkın süredir, ülkemizde ise 1923 yılından beri 1 Mayıs kutlanmaktadır.

Birliğin ve dayanışmanın en anlamlı günlerinden biri olan 1 Mayıs’ın, tüm çalışanlarımıza, ülkemize ve dünyaya barış, kardeşlik ve mutluluk getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 

 

Muharrem AKDEMİR

Belediye Başkanı

Simple Text